بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 617562
تعداد بازديد کنندگان سايت: 76418987 تعداد بازديد زيرپورتال: 969412 اين زيرپورتال امروز: 80 سایت در امروز: 1169 اين صفحه امروز: 23 دريافت RSS در امروز: 368 دريافت RSS صفحه: 0

اخبارستاد و شهرستانها

سمپاشی 41 روستای بهشهر بر علیه انگلهای خارجی بدن دامسمپاشی 41 روستای بهشهر بر علیه انگلهای خارجی بدن دام
سمپاشی 41 روستای بهشهر بر علیه انگلهای خارجی بدن دامسمپاشی 41 روستای بهشهر بر علیه انگلهای خارجی بدن دام
1397/5/7 يكشنبه
سمپاشی 41 روستای بهشهر بر علیه انگلهای خارجی بدن دام
اداره دامپزشکی شهرستان بهشهر بمنظور جلوگیری از بروز و انتشار برخی از بیماریهای دامی اقدام به سمپاشی اماکن نگهداری دام بر علیه پشه ها و کنه ها نمود.

به گزارش اداره دامپزشکی شهرستان بهشهر خانم دکتر باقری رئیس دامپزشکی این شهرستان گفت: با توجه به فصل گرما و ازدیاد جمعیت حشرات و احتمال وقوع بیماریهایی همچون تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، زبان آبی ، تب سه روزه، لمپی اسکین، آبله گاوی و ... در جمعیت گاو و گوسفند که بیشتر این بیماریها مشترک بین انسان و حیوان بوده اکیپ های عملیاتی واکسیناسیون و مبارزه با بیماریهای دامی این اداره برای کنترل و پیشگیری از وقوع بیماری اقدام به سمپاشی دام های سبک و سنگین 41 روستای تحت پوشش این شهرستان نموده است.

باقری در ادامه افزود، در این تعداد روستای تحت پوشش شهرستان بهشهر و بخش های مرکزی و یانه سر هزارجریب مقداری حدود 120 لیتر سم در جایگاه نگهداری دام و حدود 50 لیتر هم در بدن دام برای مبارزه با فعالیت انگلهای خارجی بدن دام بکار گرفته شد.

وی با اشاره به خسارتهای سنگین اقتصادی ناشی از بروز این بیماریها در جمعیت دامی شهرستان اظهار داشت، انجام سمپاشی در دو مرحله در سال برای دامداران می تواند عامل مهمی در پیشگیری از بروز این بیماریها محسوب شود و تاکید داریم تا دامداران عزیز این شهرستان از نقل و انتقال بی مورد دام یا جابجایی بدون اخذ گواهی حمل بهداشتی از دامپزشکی جداً خودداری کنند و با اکیپ های عملیاتی واکسیناسیون دامپزشکی نهایت همکاری را داشته باشند.

منبع: اداره دامپزشکی شهرستان بهشهر

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است