بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 616244
تعداد بازديد کنندگان سايت: 76323590 تعداد بازديد زيرپورتال: 966551 اين زيرپورتال امروز: 95 سایت در امروز: 7 اين صفحه امروز: 2 دريافت RSS در امروز: 361 دريافت RSS صفحه: 0

اخبار گوناگون

1394/10/21 دوشنبه
نایب‌رئیس اتاق بازرگانی مازندران: استان مازندران از نظر آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان پاک است

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: خوشبختانه این استان زمینه بیماری آنفلوانزای طیور از جمله مرغ پاک و موردی در این زمینه مشاهده نشده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «امیر میران» در حاشیه نشست اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس آنفلوانزای پرندگان با بیان اینکه متأسفانه در تیر و خردادماه امسال شیوع بیماری آنفلوانزای مرغی به مرغداران استان ضربه و خسارت زیادی زده است بیان داشت: در حال حاضر طبق پایش هایی که صورت گرفته، مازندران در زمینهٔ بیماری آنفلوانزای مرغ پاک است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه در خرداد و تیرماه امسال نیز با همکاری ستاد بحران، دامپزشکی و تشکل‌ها توانستیم بیماری آنفلوانزا را در استان ریشه‌کن کنیم و اکنون هیچ کانون بیماری آنفلوانزای مرغی در استان مشاهده نشده است.

وی گفت: در جلسه هم‌اندیشی بر روی پیشگیری از بیماری تأکید و قرار شد تا موارد را دوباره کنترل کنیم و از محیط‌زیست خواسته شد تا نسبت به تام غذای پرندگان مهاجر اقدام کند تا این پرندگان برای غذا در گوشه و کنار استان پراکنده نشوند.

میران ادامه داد: همچنین نسبت به قرنطینه ورودی استان تأکید بسیار شد تا از ورود مرغ زنده و اردک زنده به استان جلوگیری شود و باید موارد پیشگیرانه را جدی بگیریم و همچنین از اتحادیه مرغداران خواسته شد تا روی فرایند جوجه ریزی نظارت و کنترل بیشتری داشته باشد و مدت و فاصله جوجه ریزی‌ها را نظارت کند.

وی با اشاره به وجود مرکز مرغ لاین خاورمیانه در مازندران عنوان کرد: این مرکز درگذشته ۹۰ درصد گوشت مرغ کشور را تأمین می‌کرد که اکنون توجه چندانی به آن نمی‌شود.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی مازندران از این استان به‌عنوان قطب تولید مرغ کشور یادکرد و گفت: صنعت مرغداری اولین صنعت ازنظر حجم اشتغال به شمار می‌رود و باید از ظرفیت آن بهره‌گیری شود.

وی با اشاره به صادرات ۱۱ هزار تنی مرغ در کشور اظهار داشت: بخش اعظم این صادرات به مازندران اختصاص دارد و مازندران در صادرات و تخم‌مرغ جوجه یک‌روزه پیشتاز است.

میران بابیان اینکه مازندران رتبه اول را در تولید جوجه دارد به مزیت‌های صادراتی صنعت طیور اشاره و اضافه کرد: زمینه‌های برای صادرات محصولات به روسیه فراهم‌شده است تا بتوانیم بخشی از نیاز ۷۰۰ هزار تنی روسیه به مرغ را از طریق مازندران تأمین کنیم.

منبع: حکیم مهر

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است