بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 616223
تعداد بازديد کنندگان سايت: 76323466 تعداد بازديد زيرپورتال: 966516 اين زيرپورتال امروز: 156 سایت در امروز: 3894 اين صفحه امروز: 77 دريافت RSS در امروز: 361 دريافت RSS صفحه: 5

اخبار گوناگون

وجود 700 ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه‌های کشوروجود 700 ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه‌های کشور
وجود 700 ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه‌های کشوروجود 700 ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه‌های کشور
1394/12/15 شنبه
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشور:
وجود 700 ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه‌های کشور

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشور گفت: 700 ناظر در کشتارگاه‌های سبک و سنگین کشور بر ذبح شرعی نظارت می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه کلانتری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران گفت: وظیفه اصلی ناظران روحانی حضور در کشتارگاه‌ها برای تضمین حلیت و طهارت دام برای مردم است.

وی افزود: 700 ناظر در کشتارگاه های دام سبک و سنگین در ایران وظیفه نظارت را در داخل کشور از ابتدا تا انتهای کشتار حضور دارند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه در خارج از مرزها از هر کشوری که لازم باشد گوشت وارد شود ناظران شرعی نیز به آن کشور جهت نظارت اعزام می‌شوند، تصریح کرد: در زمینه تولید گوشت به حد خودکفایی رسیدیم اما در مواقع خاصی همچون شب عید و ماه رمضان مقادیری گوشت وارد می‌کنیم و در زمان‌هایی نیز به برخی از کشورها صادر می‌کنیم.

وی افزود: به طور کلی ماهی را از چین، اروپا و نیوزیلند و گوشت را از برزیل وارد کشور می‌شود.

این مسئول اظهار کرد: باید برای ناظرین و ذابحین کلاس های آموزشی برگزار شود و به مسائل آنها پاسخ داده شود.

کلانتری یادآور شد: موافق با واردات گوشت نیستیم و فقط در وقت ضرورت و تنظیم بازار در برخی از زمان‌ها واردات نیاز است ولی در زمان‌های دیگر صادرات نیز صورت می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا منطقه مازندران

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است