بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 616243
تعداد بازديد کنندگان سايت: 76323587 تعداد بازديد زيرپورتال: 966550 اين زيرپورتال امروز: 94 سایت در امروز: 4 اين صفحه امروز: 1 دريافت RSS در امروز: 361 دريافت RSS صفحه: 0

اخبار گوناگون

کنترل بیماری آنفلوآنزای پرندگان در 7 استانکنترل بیماری آنفلوآنزای پرندگان در 7 استان
کنترل بیماری آنفلوآنزای پرندگان در 7 استانکنترل بیماری آنفلوآنزای پرندگان در 7 استان
1395/11/13 چهارشنبه
کنترل بیماری آنفلوآنزای پرندگان در 7 استان
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت : بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در 7 استان کنترل شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر مهدی خلج در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به اینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان های گلستان، آذربایجان شرقی، تهران ، البرز ، قزوین ، اردبیل و لرستان کنترل شده است ، افزود: کاهش دما و سردی هوا سبب پایداری بیماری و انتشار ویروس در کانون های درگیر شده است.
وی گفت : براساس پایش های انجام شده در 14 روز اخیر استان های اصفهان و خراسان رضوی به استان های آلوده اضافه شدند.
رییس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: براساس آمارهای موجود از یک میلیارد و 400 میلیون قطعه مرغ در مرغداری های صنعتی تاکنون حدود 5 میلیون قطعه به علت ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معدوم شده است.
خلج افزود: 8 کانون آلوده نیز در تالابها ، آببندانها و دریاچه ها در استانهای اردبیل ، رودخانه ارس و سد میل مغان ، گیلان ، قم ، مازندران ، قزوین و مرکزی شناسایی شده است.
وی گفت : در تالاب میقان سه هزار قطعه پرنده وحشی تلف شده جمع آوری شده است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود : بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت قاره اروپا ، بخش عمده قاره آسیا و خاورمیانه از کانون های آلوده به ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان است.
دکتر خلج گفت : بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت کشور کره جنوبی با وجود داشتن جمعیت کم واحدهای مرغداری صنعتی تاکنون 20 میلیون قطعه طیور آلوده به آنفلوانزا را در 200 کانون بیماری معدوم کردند.
وی افزود: اقدامات مدیریت و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور، تاکنون با هشیاری و دقت لازم انجام شده است و در این زمینه استانداری ها، نیروی انتظامی و ادارات کل سازمان دامپزشکی تلاش فراوانی کرده اند.
رییس سازمان دامپزشکی کشور از شهروندان خواست از خرید و ذبح مرغ در معابر خودداری کنند و با اطمینان کامل گوشت مرغ و تخم مرغ را از مراکز مجاز که از این سازمان تاییدیه بهداشتی دارند ، تهیه و مصرف کنند.
دکتر خلج گفت: 50 درصد کانون های بیماری در مناطق روستایی است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است